Arslantaş Mahallesinde Ekonomik Durum

Arslantaş Mahallesinin arazi yapısı engebeli olup, taş ve kayalardan oluşmaktadır. Tarıma elverişli arazisi yok denecek kadar azdır. 
Mahallenin iki dağ arasında küçük bir arazi parçası bulunmaktadır. Bu mevkinin ismine "Karaca" denir.  Burada azda olsa bahçe tarımı yapılır. İlkbahar geldiğinde bahçeler kazılarak patates, soğan, marul, havuç gibi sebzeleri köylüler ekmektedirler. Ayrıca elma ağaçları mevcut olup, elma yetiştirilir. Elma üretip satan çiftçi sayısı çok azdır. Üretilen mahsuller ihtiyaca yöneliktir. 

Mahalle sakinlerinin geniş ölçüde tarlası olmadığı için tahıl üretimi yapılamamaktadır. Büyükbaş hayvancılığı gelir getirmek amacıyla yapılmayıp ihtiyacı karşılamak için yapılmaktadır.

Mahalle sakinleri geçimlerini sağlamak için gurbete çalışmaya gitmektedirler. İstanbul’a gidenler seyyar satıcılık yaparlar. Aydın’a gidenler tarım işlerinde çalışırlar.

Arslantaş Mahallesinde Ekonomik Durum Arslantaş Mahallesinde Ekonomik Durum Reviewed by Bozkır Dernekleri on Temmuz 23, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.